Bafang is een Chinese fabrikant van complete e-bike systemen, ze leveren complete pakketten met display, accu en motor. Er zijn motoren beschikbaar voor voor- en achterwielen en middenmotoren, foutcodes van Bafang komen wel eens voor.
Voor een goede samenwerking tussen accu en motor communiceren deze met elkaar via de ingebouwde software.
Voorkom foutmeldingen en storingen, door regelmatig de contacten van het display en de stekkerverbindingen in te spuiten met contactspray.
Als er een storing optreedt in het e-bike systeem wordt dit aangegeven met foutcodes van Bafang, hieronder staat een overzicht met de meest voorkomende foutcodes.
Foutcode | Oorzaak | Oplossing |
---|---|---|
03 | Remmen in werking | Controleer of een remkabel vastzit |
04 | Gashendel komt niet terug in de beginstand | Controleer of het gashendel blijft hangen |
05 | Storing in het gashendel | Controleer het gashendel op schade, check de connectors op draadbreuk |
06 | Laag voltage protectie | Controleer het batterij voltage |
07 | Bescherming tegen hoogspanning | Breng uw elektrische fiets naar uw dealer of naar een specialist om de fout te laten repareren |
08 | Fout in de Hall sensor van de motor | Controleer de motor en motorkabels |
Foutcode | Oorzaak | Oplossing |
---|---|---|
09 | Storing in de motorfases | Controleer de motor en motorkabels |
10 | Temperatuur van de motor bereikt 10, de max. beschermings waarde | Stop de e-bike voor een pauze |
11 | Temperatuur regelaar te hoog | Controleer de controller en laat deze afkoelen |
12 | Fout met de huidige sensor in de regelaar | Breng uw elektrische fiets naar uw dealer of naar een specialist om de fout te laten repareren |
13 | Fout met de temp. sensor in de accu | Controleer de batterij, laat deze afkoelen of opwarmen |
21 | Fout met de sensor die de snelheid van de wielen detecteert | Controleer of de sensor is aangesloten, op kabelbreuk of verbogen connectors, controleer de magneetafstand |
22 | BMS communicatiefout | Vervang de batterij |
25 | Torsiesensor signalerings fout | Breng uw elektrische fiets naar uw dealer of naar een specialist om de fout te laten repareren |
26 | Torsiesensor snelheids signalering | Breng uw elektrische fiets naar uw dealer of naar een specialist om de fout te laten repareren |
30 | Communicatie fout | Controleer de verbindingen bij de regelaar, neem contact op met uw dealer |
Bafang error 36 en weg ondersteuning.
Was de connectie naar het voorwiel, die loshalen even wachten en weer aansluiten, doet het weer. #Bafang #error #36 #gazelle
Waarom staat dit niet in de handleiding van mogelijke error codes ?
Zodra het buiten en beetje vochtig is krijg ik meteen de error code E-10 en houdt het hele systeem ermee op waardoor ik zelf moet trappen zover ook maar enige ondersteuning. Fiets staat altijd binnen dus het is niet dat er dikke regenbuien over heen gaan waardoor er water bij de verkeerde draadjes komt ofzo. Van alles aan geprobeerd om connectoren waterdicht te maken maar Niks werkt. Als dat tenminste het probleem is. Hoop dat iemand een idee heeft wat ik kan doen.
Mijn brinkers fiets piept, terwijl deze ongebruikt en niet ingeschakeld is in de schuur staat. Bij controle op het display bij de instelling “ errors” geeft het display error 36 aan! Enig idee wat deze foutcode betekent???? Het is niet terug te vinden in de handleiding van Brinkers (Amslod)…….
Was de connectie naar het voorwiel, die loshalen even wachten en weer aansluiten, doet het weer.
Hey, ik heb hetzelfde probleem. Benieuwd hoe het bij jou is opgelost….
Ik heb een bafang voorwiel 48V 500W en krijg code 12H.
Dit is de 2e keer, bij de eerste keer heb ik de controller/ print vervangen toen deed hij het weer. Nu na 180km weer waarschijnlijk.
Weet iemand waar dat aan kan liggen?
Gr Bob
Mijn fiets geeft steeds err26 aan. En dan doet hij het weer even 3 sec dan weer zelfde code heb er 1300 kilo meter mee reden.
Bafang midmotor stop werking ,geen foutcodes , brakelevers niet aangesloten?
Wat moet ik doen als er error 08 staat
Ik heb hetzelfde probleem met mijn bafang m400 van mijn Brinckers fiets van fietsenwinkel.nl.
Heeft iemand een oplossing?
ERSTE display kabel v.v lukt het niet dan nieuw Controller vervanging,
Ik heb een Amslodfiets met middenmotor . Vandaag had ik een foutcode 09. Er staat controleer motor en motorkabels. Waar moet ik naar kijken . Ik hoor een gek geluid (loopt aan) als ik net de fiets naar achter loop.
Ik krijg steeds op mijn elektrische step de error e 3, en het maakt steeds een piepend geluid. Als ik het uitschakel en op het gas blijf duwen en het weer aanzet, komt er e 4 tevoorschijn. Vanaf ik het loslaat komt er weer e 3 tevoorschijn. Ik kan niet meer rijden door deze error. Weet iemand een oplossing voor dit?
Ik heb geen ervaring met de storingscodes in Het Bafang display van mijn e-bike maar wel op een bepaald moment een knipperende steeksleuteltje in combinatie met het inhouden van de trapondersteuning.
Na het consulteren van de fietsenwinkel waar ik de e-bike had gekocht bklijkt dat deze melding zonder foutcode duidt op het simpele feit dat er onderhoud gepleegd moet worden…..
Staat mij niet bij dat dit verteld is bij de aflevering van de fiets. 1x per jaar dus een onderhoudsbeurt is verplicht anders wordt je op deze wijze wel wakker geschud. Je xal maar halverwege een fietstocht staan van een behoorlijke afstand….
Service kan je uit zetten op de display.
Compleet onzin verhaal.
Bij mij moest die onderhoudsbeurt dan al na een paar maand …!
Complete ramp dit merk is de conclusie na twee jaar ellende
Daarvoor 8 jaar op eletr fiets van ander merk gereden zonder onderhoudsbeurt en zonder problemen.
Ik krijg naar vervang e bus kabel 6pins display naar 1t3 kabel de display gaat kan de display op standt 3 zetten dan gaat uit maar kan wel fietsen met ondersteuning
Geeft 30 kilometer per uur aan
Je kunt niet zien op het display hoe voor of.leeg de accu is en de trap ondersteuning kan niet meer ingesteld worden war en hoe kan dit
OP MIJN DISPLAY KOMT 07 ALS FOUT MELDING,SPRINGT EVEN OP EN GAAT DAN UIT.
Ik krijg een error 07 (overspanning),maar als ik de accu en display op een andere gelijke fiets plaats werken deze goed.kan deze code ook komen door een defecte controller of wikkeling?
Zelfde probleem, heeft u al een oplossing
ik heb een nieuwe midden motor geplaats en nu geen hij steeds code 30 aan en alle kabels na gekeken niks mis er mee ??
Dat kan het motor maar, meestal andere nieuw Controller vervanging .
communicatie fouten
op mijn display zie i k alleen c 2 180 de 2 knippert
heeft imand dit eerder gezien help
groet tjeerd
Weet iemand wat error 36 betekend?
Geeft aan dat hij een updatenodig heeft.
Ik krijg tijdens het fietsen dezelfde foutmelding code 36. Al slecht dat dat niet in de handleiding van bafang staat. De motor valt uit en kan zelfs het display niet meer uitschakelen. Moet eerst de accu eruithalen en terugplaatsen. Daarna na een tijdje fietsen weer dezelfde code. Fiets dus onbruikbaar na 3 maanden!
Zelfde probleem . Heb je al oplossing gevonden
Zelfde probleem hier, ook na 3 maanden.
Hoi Henk,ook, wij hebben al deze rare codes gezien ,maar blijk toch in de verbindingen te zitten van je kabels bij de controle. En scherm kabel.
Probeer eens de fiets accu’s aan te laten staan en dan bij de motor de controle kabel na je scherm los te maken en na ca 10 seconden weer terug op te zetten .
Wij hebben dit gedaan en totaal geen storingen meer .
En echt we hebben het hele scala gezien.
Wat betekend erro 36
Hoi, ik heb hetzelfde probleem, wat was de oplossing?
Dank voor je reactie!
MLV
Was de connectie naar het voorwiel, die loshalen even wachten en weer aansluiten, doet het weer.
Hallo in de lijst van foutcode staat code 21.
Dit zou de speedsensor zijn, maar krijg deze melding niet tijdens het fietsen, de snelheidsmeter werkt goed, geeft alles aan.
Kunt u mij uitleggen hoe ik deze foutmelding kan verwijderen?
Achtertandwiel vervangen van 20T naar 18T ,maar nu komt storing 21
erop,hoe kan ik dat in de comp.veranderen.wie kan mij dat uitleggen?
Het is een Vogue infinity.